Nyári tematikus múzeumpedagógiai foglalkozásokra invitálunk!2021. július 9. (péntek) 08:03

Kéthetente csütörtökönként múzeumpedagógiai tematikus foglalkozásokra várjuk a gyerekeket!

Július 15.

"Nem kukoricázunk!"

A foglalkozás során megismered a kukoricatermesztés  munkáját, ahhoz kapcsolódó hagyományokat, hiedelmeket, játékos formában csuhébabát is készítve!

"Gubancoljuk a szőrt!"

Fedezzük fel együtt a pásztorélet sajátosságait, hagyományait! Ismerkedj meg a gyapjúfeldolgozással, nemezeléssel, és még betyárolimpián is részt vehetsz!

Július 29.

Helyi kalandorok

Kutakodj városunk történelmében egy egész napon át! Részt veszel várostörténeti sétán, megismerkedsz ózdi és környékbeli régészeti leletekkel, valamint készítünk maketteket papírdobozból a régi kolóniák mintájára.

Augusztus 12.

"Pingáljunk máshogyan!"

Közös, trükkös pingálásra hívunk! Fessünk együtt különböző festészeti technikákkal! Szívószál, alufólia, akrilspray is a palettára kerül, és természetesen a kavicsfestést sem hagyjuk ki.

Augusztus 19.

"Nem mind arany, ami fénylik!"

Eredjünk a kincskeresők, legendás kincsek nyomába itthon és a nagyvilágban! Amik rád várnak: aranymosás, kódfejtés, Indiana Jones próbatételek, valamint készítünk modern játékokat hulladékból!

Nyári múzeumpedagógia

Foglalkozás díja: 1000,-Ft/fő/foglalkozás

Jelentkezés: a foglalkozás előtti hétfőn 13.00 óráig

Létszám: maximum 20 fő

A foglalkozások 8:00 órától 16:00 óráig tartanak.

Étkezést nem biztosítunk, a gyermek hozzon magával!