Múzeumok Éjszakája 20212021. június 10. (csütörtök) 14:01

Fordulópont! Ez a 2021-es év Múzeum Éjszakája országos programjainak mottója.
Ennek a jegyében várjuk újra 2 év után a látogatókat, régen látott kedves vendégeinket!

Család a múzeumban! - Ez a rendezvényünk címe, igyekeztünk a programjainkat ennek a jegyében összeállítani.

Délelőtt 11-től óránként családi hátizsákos múzeumtúrával készültünk. Ismét meghallgathatjuk egy volt gyárigazgató Dr. Kovách Antal családjának történetét, nosztalgiázhatunk Bozóky Dénessel a volt hajdúszoboszlói Kohász Üdülő vezetőjével, ahová majd minden gyári dolgozó eljuthatott a családjával egy kis kikapcsolódásra.
Ezek után immár hagyományosan várja Önöket a „Zenélő Múzeumkert”, kivetítőn csodálhatjuk meg Nagy István csodálatos égbolt fotóit, majd a rendezvény zárásaként a volt gyári munkásokra emlékezünk a patakmeder sétányunkon átvezető fáklyás felvonulással.

A családi hátizsákos múzeumtúrára és a „Zenélő Múzeumkert” programunkra előzetes regisztráció szükséges melyet telefonban tehetnek meg. (ÓMGY 48/470-115)

SZOLGÁLTATÁSAINK A HATÁLYOS KORMÁNYRENDELETEK (A194/2021. (IV. 26.) KORM. RENDELET, VALAMINT A 484/2020. (XI. 10.) KORM. RENDELET) ÉRTELMÉBEN VEHETŐEK IGÉNYBE!
VÉDETTSÉGI KÁRTYA MEGLÉTE SZÜKSÉGES!

Múzeumok Éjszakája - Ózd 2021