IDŐUTAZÓK ⌛ múzeumi tábor2019. július 2. (kedd) 08:34

A megújult múzeum életében már második alkalommal kerül megrendezésre nyári napközis tábor általános iskolás gyermekek számára.

Idén igazi időutazáson vehetnek részt a gyerekek az Ózdi Muzeális Gyűjteményben!

A lelkes kis csapat első nap az őskor érdekességeivel, az ősember eszközeivel, mindennapjaival ismerkedhetett meg. A diákok többek között készíthettek fűkunyhót, kőbaltát és nyakláncot gipsz kagylóhéjból, csontokból és fogakból.

Múzuemi tábor, időutazók

A mai napon az ókor kerül előtérbe, ahol a fazekassággal történő ismerkedés, a falfestmények készítése kapják a főbb szerepet az Olimpia mellett.

A hét további tervezett tematikus programjai:

3. nap: középkor (írás lúdtollal merített papírra, gyógynövényismeret, parfümkészítés illóolajokból, honfoglalás - süvegkészítés, rovás megismerése)

4. nap: újkor (vaskohászat, társláda készítése, ismerkedés a korszak technikai vívmányaival)

5. nap: kirándulás Rudabányára